Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (19. a 20. listopadu 2018). První den vám jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Dozvíte se zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři  tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají. Následně se budete moci zúčastnit kulatého stolu s jedním z řečníků, kde budete mít položit řečníkovi vaše dotazy. První den konference bude zakončen koktejl party a neformálním networkingem. Druhý den poté bude věnován praktickým workshopům určeným maximálně pro 30 účastníků.

Program 19. listopadu 2018

8:00 - 8:50

9:00 - 9:10

Registrace

Úvod


I. blok přednášek

9:10 - 9:40

Miron Zelina, místopředseda představenstva, Privatbanka

Miron se věnuje finančnímu poradenství prakticky 26 let. Od roku 1999 byl ředitelem obchodníka s cennými papíry, Invest Brokers, o.c.p., a.s. a od roku 2004 působí v Privatbanke, zpočátku na pozici ředitela Odboru Treasury a posledních pět let je členem představenstva odpovědným za privátní bankovnictví, treasury a asset management. Kromě toho je místopředsedou Výkonného výboru Asociace obchodníků s cennými papíry a angažuje se za spravedlivější daňové prostředí pro fyzické osoby při investicích do cenných papírů. Upřednostňuje investice, za kterými je reálný cash flow (akcie, dlhopisy). 


9:40 - 10:10

Ondřej Klečka, investiční manažer, Arca Capital

Ondřej v současnosti působí jako investiční manažer ve skupině Arca Capital, kde se zaměřuje na vyhledávání taktických příležitostí (speciální situace napříč typy aktiv) a podhodnocených akciových titulů napříč regiony (převážně však v Evropě a USA). Do Arcy přišel v roce 2017 z poradenské firmy BCG, kde se soustředil na poradenství pro finanční instituce. Před tím působil v Evropské centrální bance a ve společnostech EY a Accredio. Je absolventem VŠE v Praze, držitelem titulu CFA. Studoval taktéž v USA na Duke University, The Fuqua School of Business.


10:10 - 10:40

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Mikuláš je nově portfolio manažerem ve společnosti Erste Asset Management, která spravuje aktiva i pro Českou Spořitelnu. Osobně řídí akciový fond Stock Small Caps, který je zaměřený na menší firmy ze Severní Ameriky a západní Evropy. Dříve působil u obchodníka s cennými papíry, v Brokerjetu ČS. Pro Investiční web vytvářel program o psychologii investování, pro Roklen24 psal Seriál investičních nápadů. Jeho strategie kombinuje hodnotový přístup B. Grahama s vyhledáváním růstových příběhů podle P. Fishera.


10:40 - 11:10

Alex Rauchenstein, MBA, CEFA, CEO, Strategic Investment Advisors Group

Born in Aarau, Switzerland, Alex Rauchenstein holds an Executive MBA for international Wealth Management from GSIA Carnegie Mellon University and a MBA from the University of Geneva. In addition he is Chartered European Financial Analyst.

Until December 2005, he was Head of the Investment Process at Centrum Bank, a specialised Privat bank in Vaduz (Liechtenstein). In this position he was responsible for the coordination of the strategic asset allocation, sector-, fund- and stock selection process. Before joining Centrum Bank in 1999 he spent three years setting up and then managing the Eastern European Equity Fund for UBS Asset Management. Alex acquired a very solid finance education at UBS Zurich, where he started his career in 1989 with a trainee Program.

He formally joined Strategic Investment Advisors Group, as General Manager of SIA Funds AG in January 2006.


11:10 - 11:40

Kávová přestávka


II. blok přednášek

11:40 - 12:10

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudovalVUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice.


12:10 - 12:40

Urs Marti, BBA, Director, Strategic Investment Advisors Group

Born in Zurich, he started his career at UBS in 1987 with a traditional apprenticeship and a trainee program in finance. Urs received a BBA from KSZH in 1999. Until 2003, he worked in the trading and sales departments of UBS and CSFB, and was a member of the Swiss Capital Group's start-up team.

In 2003, Urs joined Zulauf Asset Management to start a resource-related fund, which he continued to manage as a partner in a small asset management company after 2008. During this time, he was also responsible for a Uranium fund. In 2012, he founded a company to invest directly into resources and agriculture.

He joined Strategic Investment Advisors Group in April 2016.


12:40 - 13:10

Jiří Dopita, analytik, Verdi Capital

Jiří je analytikem ve společnosti Verdi Capital, která se zabývá správou aktiv. V minulosti působil jako investiční analytik ve společnosti AAKON Capital. Jiří vystudoval obor Finance, finanční trhy a bankovnictví na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. V průběhu svých studií byl aktivním členem vedení Klubu investorů, kde měl na starosti organizaci přednášek s předními českými finančníky a investory. Zaměřuje se na západní trhy a při analýze společností využívá převážně fundamentální analýzu.


13:10 - 14:20

Oběd


III. blok přednášek

14:20 - 14:50

Patrik Hudec, CFA, Head of Fund Portfolio Management, Generali Investments CEE 

Patrik Hudec, CFA, Head of Fund Portfolio Management, Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s. Patrik svou kariéru zahájil v roce 2004 ve skupině PPF ještě během studií finanční a pojistné matematiky na MFF UK v Praze a podílové fondy s různorodými strategiemi spravuje více než deset let. V současnosti působí na pozici Head of Fund Portfolio Management u největšího správce aktiv v ČR Generali Investments CEE a je v představenstvu investiční společnosti Generali Invest CEE plc se sídlem v Irsku a penzijní společnosti Generali Voluntary Pension Fund Management Company registrované v Srbsku.


14:50 - 15:20

Ondřej Koňák, portfolio manažer, Redside

Do skupiny Redside nastoupil v listopadu 2017 na pozici portfolio manažera fondu Arca Opportunity CEE Equity, který se zaměřuje na investice do listovaných společností v regionu střední a východní Evropy. Předtím pracoval 12 let jako akciový a posléze kreditní analytik ve skupinách PPF, Generali Investments CEE a Patria se zaměřením na energetický, těžařský a utility sektor v regionu střední a východní Evropy. Vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na Finance a oceňování podniku (2000 - 2005).


15:20 - 15:50

Miroslav Frayer, equity analyst, Komerční banka

Miroslav působí v Komerční bance od roku 2006, kdy nastoupil na pozici analytika slovenské ekonomiky a finančních trhů a zároveň se zabýval vývojem ekonomiky v celém středoevropském regionu. Po osmi letech se přesunul do akciového týmu, kde se nyní věnuje analýzám vybraných českých podniků a světovým akciovým trhům. Ve spolupráci s mateřskou společností Société Générale vytváří krátkodobá investiční doporučení na zahraniční tituly pro klientelu Komeční banky. Je součástí investičního výboru Privátního bankovnictví KB. 


15:50 - 16:20

Ján Hájek, CFA, portfolio manažer, Top Stocks

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.


16:20 - 19:00

Koktejl party & networking

Program 20. listopadu 2018

Můžete si vybrat z 5 praktických workshopů. Zúčastnit se však můžete pouze 3, jelikož probíhjí vždy dva workshopy paralelně. Ještě před tím, než se zaregistrujete na vámi zvolené workshopy, ujistěte se, že neprobíhají ve stejný čas. Vstupné na workshop se hradí zvlášť. Cena jednoho workshopu je 999 Kč + DPH. 

9:00 - 10:20

Riziko

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Každá investice má dva základní parametry - výnos a riziko. Z nich je komplikovanější riziko. Není objektivně definovatelné, není měřitelné a je subjektivní. Přesto má chápání rizika zásadní dopad na formování investic každého investora. Workshop pomůže účastníkům ujasnit si vlastní definici rizika a dá návod, jak je možné riziko řídit.


9:00 - 10:20

Pravděpodobnostní pohled na investování

Miron Zelina, místopředseda představenstva, Privatbanka

  • Rozdíl mezi investicí, spekulací a hazardem
  • Pasivní vs. aktivní investování
  • Má smysl kupovat akcie na historických maximech?
  • Trading nebo dlouhodobé držení akcií?
  • Jsou dluhopisy s investičním ratingem v měně Euro dobrou investicí? 
  • Co vlastně znamená dobrá investice?
  • Moje zkušenosti s high yield dluhopisy
  • Jsou akcie opravdu drahé?

10:30 - 11:50

Investing in Natural Resources Companies

Alex Rauchenstein, MBA, CEFA, CEO, Strategic Investment Advisors Group

Anotace workshopu bude brzy doplněna.

Workshop proběhne v anglickém jazyce.


12:00 - 13:20

Investiční styly value investorů

Petr Čermák

Value investování je široký pojem, pod nímž se skrývá celá řada různých investičních stylů. V rámci workshopu nahlédnou účastníci pod pokličku deep value investování, kvalitativního value investování a aktivistického value investování. Seznámí se s jejich základními rozdíly, s typickými charakteristikami firem, které jednotlivé investiční styly preferují či s různými způsoby jejich vyhledávání. Vše bude demonstrováno na reálných portfoliích vybraných zahraničních value investorů. .


12:00 - 13:20

Oceňovací metody

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Workshop nabídne praktické rady a zkušenosti, které manažer fondu získal během své kariéry při používání různých oceňovacích metod.