ONLINE

Česká investiční konference 

8.11. od 9:00 do 17:00

ONLINE

Webináře

9.11. od 9:00 do 16:00

OFFLINE

Koktejl party s řečníky

9.11. od 18:00 do 22:00

Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (8. a 9. listopadu 2021). První den bude věnován hlavnímu programu konference. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají.  Druhý den bude věnován praktickým webinářům a večernímu offline networkingu s řečníky. 

Program 8. listopadu 2021  ONLINE KONFERENCE

9:00 - 9:10

Úvod


I. blok přednášek

9:10 - 9:40

Jan Šumbera, analytik, Odyssey 44 

Pracuje jako analytik ve family office Odyssey 44, kde se specializuje na veřejně obchodované společnosti západní Evropy a USA. Dříve pracoval jako akciový analytik pro společnosti Patria a Česká spořitelna. Vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na Narodní hospodářství a finanční management. Úspěšně složil všechny zkoušky CFA programu.

🎧: Sázka nejen na biometan a akcie AVLR, ULTA, XBC, GNLN, IQV, WIZZ, HCAT, OPRX

📺: Family office vs. banka. Jak se liší jejich přístup k investování?


9:40 - 10:10

Michal Semotan, portfolio manažer, J&T Banka

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.

🎧: Dividendy a dividendová strategie

🎧: Jeho investiční strategie a GBTC, PPC, BIF, FLU, CCJ, COIN, TEF, ALPHA

📺: Dokáže Airbnb ospravedlnit svou vysokou valuaci?10:10 - 10:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice. 

🎧Lekce z kapitálového trhu, které ho za 30 let na trzích potkaly.

📖: Dopis akcionářům - Seznámení (3/2021)

📺: Akcie, které drží ve Vltava Fund


10:40 - 11:10

Jaroslav Vybíral, hlavní investiční stratég, ČSOB Asset Management.

Jaroslav je zodpovědný za tvorbu a komunikaci investiční strategie společnosti ČSOB Asset Management, která se propisuje do všech spravovaných fondů. Věnuje se především globálním rozvinutým trhům v západní Evropě a Americe a jejich propojení na dění v našem regionu. V minulosti se věnoval detailní analýze CEE trhů s velkým důrazem na Turecko a také kreditním analýzám dluhopisových emitentů.

Považuje se za zastánce behaviorální ekonomie, který tvrdí, že investoři nejsou stroje, ale lidské bytosti ovládané emocemi. Vyznává investiční filozofii založenou na silných firemních příbězích s oporou ve strukturálních společenských trendech. Zásadní pro úspěch investice je podle něho role firemního managementu, ohled na minoritní akcionáře a celková corporate governance. Při investování zdůrazňuje potřebu trpělivosti a vizi dlouhého horizontu.

🎧: O akciích TWTR, NFLX, DIS, ROKU, SPOT, CCL, VOW3

📖: Vesmírná odysea Elona Muska, Jeffa Bezose a Richarda Bransona

📺: Dnešní vítězové můžou být zítřejšími poraženými


11:10 - 11:30

Přestávka

11:10 - 11:30

Meeting room I: Online diskuze s Janem Šumberou

Meeting room II: Online diskuze s Michalem Semotanem


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

11:30 - 12:00

Lukáš Kotrba, portfolio manažer, RSJ Securities a.s.

V roce 2013 nastoupil jako junior analytik do RSJ Private Equity. O rok později se přesunul do RSJ Securities a.s., obchodníka s cennými papíry, kde stále působí na pozici portfolio manažera. Kromě tvorby kvantitativních modelů pro finanční analýzu spravuje akciový fond zaměřený na rozvojové trhy. V minulosti měl na starosti individuální akciová portfolia a algoritmický derivátový fond. Už před nástupem do skupiny RSJ aktivně působil jako individuální investor na finančních trzích se zaměřením na trhy v USA a Evropě.

Ve svém investičním přístupu kombinuje prvky hodnotového a růstového investování, protože dohromady vytváří optimální mix tržních příležitostí. U většiny portfolia se drží dlouhodobého horizontu a spíše se drží stranou populárních titulů. Odvážně částí portfolia vstupuje do pozic, které jdou proti obecnému trendu či názoru na trhu.

Vystudoval VŠE v Praze a je držitelem titulu CFA. 

🎧: Na křídlech GME a AZO, RHI, ERII

📺: Vize pro START pražské burzy: Přípravka pro hlavní trh


12:00 - 12:30

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Mikuláš je portfolio manažerem ve společnosti Erste Asset Management, která spravuje aktiva i pro Českou Spořitelnu. Osobně řídí akciový fond Stock Small Caps, který je zaměřený na menší firmy ze Severní Ameriky a západní Evropy. Dříve působil u obchodníka s cennými papíry Brokerjet ČS. Pro Investiční web vytvářel program o psychologii investování, pro Roklen24 psal Seriál investičních nápadů. Jeho strategie kombinuje hodnotový přístup B. Grahama s vyhledáváním růstových příběhů podle P. Fishera.

🎧: Jak ovlivňuje strategii fondu trend ESG a akcie SIG, LGIH, CSU, FCFS

🎧: Na vlně podnikání 

📖: Stát se investorem - Jak ovládnout tvůrčí magii akciového trhu

📺: Každý může uspět na burze, musí ale být upřímný


12:30 - 13:00

Lukáš Brodníček, portfolio manažer, Fio investiční společnost

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Dříve pracoval u předních českých obchodníků s cennými papíry. V roce 2017 nastoupil do asset managementu Fio banky. Od roku 2018 spravuje Fio globální akciový fond. Fond je složen z 30-40 akciových titulů převážně z vyspělých trhů OECD s orientací na růstové sektory ekonomiky. 

🎧: Nejmladší český portfolio manažer a jeho investiční strategie

🎧: Jak nalézt bezpečnou růstovou akcii

📖: Sprnová měsíční zpráva Fio globálního akciového fondu


13:00 - 13:30

Ján Hájek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.

🎧: Jak se stát portfolio manažerem největšího akciového fondu v ČR

🎧: Jak investovat do biotechnologického sektoru

📖: Výroční srpnová měsíční zpráva, ve které se ohlíží za 15. rokem existence fondu Top StocksIII. blok přednášek

14:00 - 14:30

Radovan Vávra, investor, Weyland Corporation

Radovan vystudoval VŠE a University of South Carolina. V roce 1995 začínal jako hlavní analytik v Creditanstalt Investment Company. Následně během své kariéry působil jako CEO v Citicorp Investment Company, člen představenstva v CITIBANK, CEO v Komerční bance, nebo jako CEO v Union bance. Od roku 2004 je CEO Weyland Corporation. Pravidelně publikuje své názory na www.radovanvavra.com a nově také moderuje podcast Hovory V. 

🎧: Jeho investiční strategie a akcie PLTR, RACE, ABT, TDOC, FAANG, CAT, LHDX, a MCD

📺: Radovan Vávra v Brocastu

📺: Technologičtí giganti jsou bohové


14:30 - 15:00

Martin Dienstbier, spoluzakladatel, Alethes investiční fond

Martin Dienstbier je spoluzakladatelem a finančním a provozním ředitelem
firmy DIANA Biotechnologies a spoluzakladatelem investičního fondu
Alethes. Jeho předchozí profesní zkušenosti zahrnují výzkum v oblasti
molekulární biologie na špičkových akademických institucích, včetně
Univerzit v Cambridge a v Oxfordu a práci projektového vedoucího v
konzultační firmě BCG. V oblasti investic se Martin zaměřuje zejména na
investice do farmaceutických a biotechnologických firem, kde využívá své
rozsáhlé zkušenosti z oboru a detailní znalost technologií daných
firem. Je jedním ze zakladatelů investičního fondu Alethes, v rámci
kterého má na starosti biotechnologické a farmaceutické subportfolio a
podílí se i na celkovém managementu fondu.


📺: Tři příklady covidového investování


15:00 - 15:30

Jaroslav Brychta, hlavní analytik, XTB

Jaroslav se ve své analytické činnosti v XTB věnuje především analýze měnového trhu, měnové politice centrálních bank a jejímu dopadu na finanční trhy. V popředí jeho zájmu jako soukromého investora jsou americké a některé čínské akcie a ETF. Je také jedním z nejvyhledávanějších odborníků na kryptoměny. O těchto tématech pravidelně poskytuje komentáře do České televize, přispívá do předních internetových médií a vystupuje na investičních konferencích.

📺: Čína kvůli covidu omezuje provoz ve svém největším přístavu

📺: Povídání o trzích - Velká technologická pětka opět překonává očekávání!

📺: Hledám teď investiční příležitosti spíše v Evropě

🎧: O jeho investiční strategii, akciích v portfoliu a hedgování


15:30 - 16:00

Peter Garnry, Vedoucí oddělení akciových strategií, Saxo Bank

Peter Garnry nastoupil do Saxo Bank v roce 2010 a je vedoucím oddělení akciových strategií. V roce 2016 se stal zodpovědným za tým kvantitativních strategií, který se zaměřuje na aplikování počítačových modelů na finanční trhy. Vyvíjí obchodní strategie a analýzy akciových trhů i akcií jednotlivých společností s využitím statistik a modelů. Garnry tvoří publikace Saxo Baskets, což jsou publikace vybírající nejatraktivnější akcie v USA, Evropě a Asii napříč různými tématy. Přispívá také do čtvrtletních výhledů Saxo Bank a do každoroční publikace Outrageous Predictions a je pravidelným komentátorem v televizi, včetně CNBC a Bloomberg TV.

📖: Delta variant ruined the big comeback year for travel

📖: Earnings Watch: Can NVIDIA keep up growth?

📖: Reopening and China are causing moderation in gaming

 Program 9. listopadu 2021  ONLINE WEBINÁŘE

9:00 - 10:20

Tapas z akciového trhu

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Vybraná témata a konkrétní příklady z různých zákoutí akciového trhu zaměřené na výnosy kapitálu, volné cash flow, tvorbu či ztrátu hodnoty prostřednictvím růstu, a podobně.

10:30 - 11:50

Jak shortovat akcie

Aleš Vávra, portfolio manažer, Metatron Capital

Nejznámější český shortař vás provede tématem shortování - co to shortování je, jak se technicky short realizuje nebo proč shortování zahrnout do strategie. Zmíní také nástrahy shortování, pravidla, kterých by se měl každý investor držet a jaké nástroje/aplikace k shortování používat. Závěrem webináře představí case study indentifikace "short" příležitostí - konkrétní příklady u pozic, která v současné době shortuje nebo plánuje shortovat.

Bio:

Aleš Vávra je nejznámější český shortař, který jako jeden z prvních upozornil na dění kolem společnosti Wirecard. Od roku 2013 je portfolio manažerem fondu Metatron Long-Short Equity Fund. Oblasti kapitálových trhů se věnuje více jak 10 let. Zkušenosti získal v J&T Bance (2002 - 2013), původně jako makléř, následně jako konzultant předsedy představenstva. Je zastáncem fundamentální analýzy a preferuje dlouhodobý investiční horizont.

📺: E-sport bude nová Formule 1

12:00 - 13:20

Symboly akciového trhu

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Akciový trh skrze úsilí mnoho navzájem se neznajících lidí propojuje podprahovou hodnotu (komodit, výrobků, služeb, a celých firem) s navenek spočítatelnou cenou. V tomto ohledu jde tedy - ačkoliv každý jednotlivý investor pracuje relativně samostatně - o kolektivní fenomén, protože je k tomu, aby se cena pohnula, potřeba konsensu více účastníků. A právě k hledání a vyjádření konsensu mezi lidmi slouží symboly. Například zlato už mnoho století mezi lidmi asociuje podobné pocity. Zlato je symbolem, a stejně tak jím jsou pojmy jako například inflace, internet či maso. Symboly jsou jakýmsi svorníkem, který nám umožňuje se v kolektivním světě orientovat. Význam symbolů se ale v čase posouvá, mění. Je možné, že symbol nezničitelné kvality zlata nahradí bitcoin? Je možné, že instinktivní význam masa přejde na náhražky z hrášku? Je možné, že inflace - kdysi obávavá - bude v budoucnu vítaná. To jsou důležité otázky pro sestavování investičních tezí. V přednášce se pokusím srovnat historické a momentální vnímání důležitých symbolů akciového trhu a symbolické zdůvodnění některých mých investičních tezí. Symboly budou to, o co půjde.

13:30 - 14:50

Jak investovat do biotechnologických akcií

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Ján Hájek se s účastníky webináře podělí o své více než 15-leté praktické zkušenosti z investování v biotechnologickém sektoru. Přiblíží, jak porozumět tomuto sektoru, jaké jsou kroky pro vývoj nových léků, jaká rizika jsou spojená s tímto sektorem nebo na jaké akcie zaměřit pozornost a jakých se raději vyvarovat.

        Program 9. listopadu 2021         OFFLINE NETWORKING

Zúčastněte se koktejl party 9. listopadu od 18:00 a osobně se setkejte se všemi řečníky a dalšími investory u sklenky vína a vynikajícího jídla.  

Organizační pokyny:

  • Akce se koná od 18:00 v prostorách restaurace Sanduga na Karlínském náměstí 238/6, Praha 8.
  • Alko/nealko nápoje a raut bude zajištěn.
  • Pro účast na akci je nutná předchozí registrace
  • Pro bezpečnost všech účastníků je nutné se při příchodu prokázat potvrzením o očkování (nejméně 14 dní od poslední dávky očkování), o prodělání nemoci Covid-19 (ne déle než před 180 dny), případně negativním testem z akreditované laboratoře/provedení testu přímo na místě konání akce (PCR test je platný 72 hodin, antigenní test je platný pouze 24 hodin). Více informací o COVID opatřeních naleznete zde

S kým se na akci setkáte? Podívejte se na seznam několika účastníků.