
OFFLINE
Česká investiční konference
13. 11. od 9:00 do 16:30

OFFLINE
Koktejl party s řečníky a účastníky
13. 11. od 16:30 do 20:00

ONLINE
Webináře s Q & A
14. 11. od 9:00 do 15:30
Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (13. a 14. listopadu 2023). První den proběhne offline v pražském Hotelu Pyramida a bude věnován hlavnímu programu konference a večerní koktejl party. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají. Po skončení hlavního programu proběhne Koktejl party. Druhý den proběhne online a bude věnován praktickým webinářům.
Program 13. listopadu 2023 OFFLINE KONFERENCE
Místo konference: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Záznam přednášek z hlavního programu nebude pořizován.
9:00 - 9:50
10:00 - 10:10
Registrace
Úvod
I. blok přednášek
10:10 - 10:40
Juan Huerta de Soto, portfolio manažer, Cobas Asset Management

Po absolvování dvojitého magisterského titulu v oboru práva a podnikového řízení na Universidad Complutense získal Juan magisterský titul z rakouské ekonomie na Universidad Rey Juan Carlos. Juan začal svou kariéru jako analytik v Bestinver, kde později pokračoval ve společnosti azValor. V posledních 6 letech je součástí investičního týmu společnosti Cobas AM. Kromě toho je Juan vedoucím profesorem na Instituto de Empresa (IE) University v Madridu. Juan rád plave, běhá a hraje golf. Je filmový nadšenec a žíznivý čtenář všech druhů knih.
10:40 - 11:10
Michal Semotan, portfolio manažer, J&T Investiční společnost

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.
📺: 5 rad úspěšného investování, emoce v investování, tweetování
📺: Gazprom, změny v jeho portfoliu a tvorba prvního akciového portfolia
🎧: Dividendy a dividendová strategie
🎧: Jeho investiční strategie a GBTC, PPC, BIF, FLU, CCJ, COIN, TEF, ALPHA
11:10 - 11:40
Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice.
📺: Warren Buffett a Berkshire Hathaway
🎧: Lekce z kapitálového trhu, které ho za 30 let na trzích potkaly
11:40 - 12:10
Tobias & Jakob Schober, zakladatelé, TIP - The Investment Partners GmbH
TIP - The Investment Partners byla založena Tobiasem a Jakobem Schoberovými a specializuje se na správu portfolií. TIP se zaměřuje na akcie a hodnotový investiční přístup Warrena Buffetta. Po vítězství v několika soutěžích výběru akcií spustili mladí Rakoušané svůj přístup s oddělenými účty a poplatkovou strukturou v duchu Buffetta v únoru 2020. Jejich oblíbené společnosti jsou ty, které stále rostou organicky, ale jejich hodnota není zohledněna v ceně kvůli nasycenějšímu trhu.
12:10 - 12:40
Txomin Zaratiegui Oses, spoluzakladatel, Arlas Advisors Sarl

Txomin je zakladatelem a správcem portfolia společnosti Arlas Capital, která je hedgeovým fondem zaměřeným na hodnotové investování se sídlem v Nizozemsku. Arlas spravuje koncentrované akciové portfolio. Před založením společnosti Arlas pracoval Txomin jako investiční ředitel ve společnosti Gala Capital, která je španělským lídrem v oblasti private equity. Pracoval na více než padesáti akvizicích a dohodách pocházejících z různorodých odvětví. K jeho odpovědnostem patřilo členství v představenstvech a dočasné řízení v portfoliových společnostech. Txomin je držitelem titulu MBA z Columbia Business School a London Business School, stejně jako bakalářský titul z ekonomie z Univerzity Pompeu Fabra.
12:40 - 13:50
Obědová přestávka ve foyer
II. BLOK PŘEDNÁŠEK
13:50 - 14:20

Štěpán Hájek, analytik, XTB
Finančním trhům se začal věnovat již na vysoké škole v roce 2012, kdy se přes technickou analýzu postupně dostal až k fundamentálním analýzám jednotlivých akciových sektorů. V průběhu let navázal na ekonomické vzdělání a zaměřil se více na vývoj makroekonomických trendů, které vnímá jako hlavní hybnou sílu na finančních trzích. Tím se začal prodlužovat jeho investiční horizont, ale část portfolia stále tvoří aktivní trading. Ve společnosti XTB připravuje pro klienty pravidelné zprávy o dění na finančních trzích a v mediích popularizuje svět investování.
14:20 - 14:50
Lukáš Kotrba, portfolio manažer, RSJ Securities a.s.

Lukáš Kotrba v roce 2013 nastoupil jako junior analytik do RSJ Private Equity. O rok později se přesunul do RSJ Securities a.s., obchodníka s cennými papíry, kde stále působí na pozici portfolio manažera. Kromě tvorby kvantitativních modelů pro finanční analýzu spravuje akciový fond zaměřený na rozvojové trhy. V minulosti měl na starosti individuální akciová portfolia a algoritmický derivátový fond. Už před nástupem do skupiny RSJ aktivně působil jako individuální investor na finančních trzích se zaměřením na trhy v USA a Evropě.
Ve svém investičním přístupu kombinuje prvky hodnotového a růstového investování, protože dohromady vytváří optimální mix tržních příležitostí. U většiny portfolia se drží dlouhodobého horizontu a spíše se drží stranou populárních titulů. Odvážně částí portfolia vstupuje do pozic, které jdou proti obecnému trendu či názoru na trhu.
Vystudoval VŠE v Praze a je držitelem titulu CFA.
📺: Rozhovor o Grouponu, Visa & Mastercard, Burford Capital, a dalších akcií z jeho portfolia
14:50 - 15:20
DR. Petra Hoefer, CFA ESG, head of investments, IFP Investment Management SA

Petra je fundamentální investorkou s více než 20 lety zkušeností, působí jako manažerka globálních růstových fondů. Svou mezinárodní kariéru zahájila jako vědkyně doktorátem z biochemie na Vídeňské univerzitě v roce 1997 a poté pracovala na mezinárodní úrovni na různých pozicích v německé chemické společnosti BASF a americkém spotřebitelském gigantu Procter & Gamble. Její osobní investice na akciovém trhu ji zaujaly natolik, že přešla od začátku roku 2000 do správy sektorových, tematických a regionálních fondů pro Deka Investment (Frankfurt) a Lombard Odier (Ženeva). Již více než 10 let vede podílový fond pro udržitelné investice IFP Investment Management SA (Lucembursko), který se zaměřuje na koncepci a správu oceněných tematických fondů klasifikovaných jako SFDR Art 9.
15:20 - 15:50
Zdeněk Zaňka, investor

Zdeněk Zaňka je investor, podnikatel a táta od dvou dětí, kluka a holky. Jeho dominantním nástrojem jsou akcie, kde má 80 % svých investic, doplňkově komodity, opce, algotrading a umění. Je zakladatelem portálu trhy.cz a spolumajitelem softwarové firmy StrategyQuant.com. Inspiraci pro investice i podnikání hledá v knihách, příbězích ostatních investorů i podnikatelů a snaží se hledat unikátní a neotřelá řešení.
15:50 - 16:20
Ján Hájek, portfolio manažer, Erste Asset Management
Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.
📺: Insider trading, Mirum Pharmaceuticals, změny v portfoliu, AstraZeneca, Alzheon
🎧: Jak se stát portfolio manažerem největšího akciového fondu v ČR
🎧: Jak investovat do biotechnologického sektoru
📺: Medvědí trhy, zhodnocení portfolia, největší změny v portfoliu
16:20 - 16:50
Pavel Begun, co-founder, 3G Capital

Pavel has over twenty two years of experience in valuation-based investing. Prior to co-founding 3G Capital he worked as a research analyst for Fiduciary Asset Management and also for A.G.Edwards & Sons where he was responsible for equity research across multiple sectors. From 2010 through 2017 Mr. Begun sat on the Board of Directors of AlarmForce Industries, a leading Canadian residential alarm monitoring company, whose shares are traded on the Toronto Stock Exchange. From 2012 through 2017 Mr. Begun was a Non-Executive Director at Grafenia PLC, a UK-based provider of software and systems for the graphic arts industry, whose shares are traded on the London Stock Exchange. Mr. Begun graduated with Honors from the University of Chicago with an M.B.A. in Accounting and Finance and he also graduated valedictorian from Western Kentucky University with a B.S. in Finance. He is a Chartered Financial Analyst and a member of the Toronto Society of Financial Analysts. Mr. Begun has been a guest speaker at a number of universities and also at various investing conferences giving lectures on the topic of investments since 2001. He was named the recipient of CFA Magazine's annual Most Driven honor in 2007.
Koktejl party 13. listopadu 2023 16:30 - 21:00
Program 14. listopadu 2023 ONLINE WEBINÁŘE
9:00 - 10:20

Firmy a jejich alokace kapitálu
Daniel Gladiš, Vltava Fund
Jakou roli hraje alokace kapitálu při tvorbě hodnoty společnost
Jaké jsou hlavní možnosti pro alokaci kapitálu
Jaké jsou nejčastější rizika související s alokací kapitálu
Vliv dividend a odkupů akcií na hodnotu společnosti
10:30 - 11:50

Shortování v praxi
Aleš Vávra, portfolio manažer, Metatron Capital
Nejznámější český shortař vám v rámci svého webináře prozradí:
Tajemství hledání short story
Stanovení podmínek pro otevření short pozice - jak si vytyčit podmínky pro vstup do short obchodu a jak správně určit časový okamžik pro zahájení
- Jak si brání short pozici v případě jejího kontinuálního růstu
- Hodnota derivátových pozic - kdy je výhodné nebo naopak nevýhodné využívat derivátové pozice při shortování
Strategie "take profit" vs. "stop loss" - jak se rozhoduje, kdy uzavřít svou pozici s maximálním ziskem nebo minimalizovat případné ztráty
Rozdíl mezi short ideou a úspěšným short obchodem - jaké jsou klíčové rozdíly mezi myšlenkou na short pozici a jejím skutečným úspěšným provedením
Co považuje za nejtěžší aspekty shortování a jak se s těmito výzvami úspěšně vyrovnává
Hlavním cílem webináře bude předvést konkrétní ukázky a příklady z Alešovy dlouholeté praxe. Tento webinář není určen jako úvod do problematiky shortování, ale jako poutavý průvodce pokročilými strategiemi a praktickými příklady.
BIO: Aleš Vávra je nejznámější český shortař, který jako jeden z prvních upozornil na dění kolem společnosti Wirecard. Od roku 2013 je portfolio manažerem fondu Metatron Long-Short Equity Fund (nyní Short Only). Oblasti kapitálových trhů se věnuje více jak 10 let. Zkušenosti získal v J&T Bance (2002 – 2013), původně jako makléř, následně jako konzultant předsedy představenstva. Je zastáncem fundamentální analýzy a preferuje dlouhodobý investiční horizont.
Jeho názory na aktuální dění na akciových trzích můžete sledovat na jeho Twitter účtu.
🎧: O shortování s nejznámějším českým shortařem
🎧: Jak shortovat akcie, GME, WireCard a další akcie na short
12:00 - 13:20

Jak si daňově optimalizovat své portfolio
Petr Frisch, majitel, Pro Factum Consulting s.r.o.
Trojnásobný daňař roku vás ve svém webináři provede tématy:
- Změny ve zdaňování příjmů z prodeje cenných papírů po konsolidačním balíčku
- Dividendy z Ruska a obchody s CP emitovanými ruskými subjekty
- Vývoj v judikatuře a u frakčních akcií
- Zkušenosti a problémy, které jsme nasbírali během příprav přiznání 2022
BIO: Petr Frisch se věnuje se komplexním daňovým řešením v oblasti strukturace, odměňování, plánování a optimalizace. Analyzuje daňové otázky v právním kontextu a řeší jejich dopad do různých daňových oblastí. Je trojnásobným vítězem soutěže Daňař roku v kategorii osobních daní a daně z příjmů fyzických osob. Zaměstnanecké benefity, opční plány a vše okolo zaměstnanců – to je jeho hlavní specializace. Byl daňovým Partnerem/Ředitelem ve společnostech Mazars, PwC a Ernst & Young. Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů VŠE a právnickou fakultu UK v Praze. Nyní je majitelem nezávislé daňově poradenské společnosti Pro Factum Consulting s.r.o.
🎧: Jak danit příjmy z akcií, dluhopisů, derivátů
🎧: Jak danit příjmy z frakčních akcií
🎥: Záznam webináře Jak si daňově optimalizovat akciové portfolio
13:30 - 14:50

Jak si vybudovat vlastní akciovou investiční strategii
Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks
Ján vám v rámci svého webináře představí myšlenkový postup, který ho přivedl ke stanovení investiční strategie ve fondu Top Stocks, největšího akciového fondu v ČR. Následně probere klíčové faktory, které je nutné brát do úvahy při tvorbě vlastní strategie (tj. i odlišné od strategie fondu Top Stocks). Přednáška bude bohatě doplněna příklady z jeho téměř 30-leté praxe.
15:00 - 16:20
Právní minimum pro investice v defaultu

Jiří Rahm, Restructuring & Insolvency Associate, Allen & Overy
Webinář pokryje shrnutí vybraných právních rizik pro akcionáře veřejně obchodovatelné společnosti a držitelů dluhopisů se zaměřením na základní principy procesu insolvenčního řízení v České republice.
BIO: Jiří se zaměřuje na insolvence, restrukturalizace a zastupování klientů v soudních sporech a rozhodčích řízeních. V oblasti insolvencí a restrukturalizací poskytuje komplexní poradenství ohledně souvisejících právních a finančních aspektů a klienty, mezi které patří věřitelé, dlužníci a insolvenční správci, zastupuje v insolvenčních řízeních, incidenčních sporech a schůzích věřitelských výborů. Jiří zastupuje klienty v komplexních sporech v soudních a rozhodčích řízeních v České republice i v zahraničí.
Jaký typ přednášek na České investiční konferenci zazní?
Shlédněte přednášku Jana Šumbery z Odyssey 44, který v hlavním programu České investiční konference 2021 představil podrobnou analýzu společnosti Dollar Tree. Ve druhé přednášce z České investiční konference 2020 se můžete podívat na webinář Jakuba Skryji z OPF VAULT, který si připravil téma Strategie low volatility.
Poslechněte si rozhovory s řečníky České investiční konference 2021
Partneři
