OFFLINE

Česká investiční konference 

13. 11. od 9:00 do 16:30

OFFLINE

Koktejl party s řečníky a účastníky 

13. 11. od 16:30 do 20:00 

ONLINE

Webináře s Q & A

14. 11. od 9:00 do 15:30

Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (13. a 14. listopadu 2023). První den proběhne offline v pražském Hotelu Pyramida a bude věnován hlavnímu programu konference a večerní koktejl party. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají. Po skončení hlavního programu proběhne Koktejl party.  Druhý den proběhne online a bude věnován praktickým webinářům

Program 13. listopadu 2023  OFFLINE KONFERENCE

Místo konference: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6

Záznam přednášek z hlavního programu nebude pořizován.


9:00 - 9:50

10:00 - 10:10

Registrace

Úvod


I. blok přednášek

10:10 - 10:40

Juan Huerta de Soto, portfoli manažer, Cobas Asset Management

Having taken a double degree in Law and Business Administration at the Universidad Complutense, he was awarded a master's degree in Austrian Economics by the Universidad Rey Juan Carlos. Juan started his career as an analyst at Bestinver, which he later continued at azValor. He has been part of Cobas AM investment team for the last 6 years. Additionally, Juan is an adjunct professor at Instituto de Empresa (IE) University in Madrid. Juan enjoys swimming, running and golf. He is a film buff, and a voracious reader of all kinds of books.


10:40 - 11:10

Michal Semotan, portfolio manažer, J&T Investiční společnost

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.

📺: Gazprom, změny v jeho portfoliu a tvorba prvního akciového portfolia

🎧: Dividendy a dividendová strategie

🎧: Jeho investiční strategie a GBTC, PPC, BIF, FLU, CCJ, COIN, TEF, ALPHA

📺: Dokáže Airbnb ospravedlnit svou vysokou valuaci?


11:10 - 11:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice. 

📺: Warren Buffett a Berkshire Hathaway

🎧Lekce z kapitálového trhu, které ho za 30 let na trzích potkaly

📺: Akcie, které drží ve Vltava Fund


11:40 - 12:10

Tobias & Jakob Schober, zakladatelé, TIP - The Investment Partners GmbH

TIP - The Investment Partners was founded by Tobias and Jakob Schober and is a portfolio management company. TIP specializes in equities and Warren Buffett's value investing approach. After winning several stock picking contests, the young Austrians launched with their separated accounts approach and Buffett-style fee-structure in February 2020. Their favorite companies are the ones that are still growing organically but are not priced for any growth due to a more saturated market.


12:10 - 12:40

Pavel Begun, spoluzakladatel, 3G Capital

Pavel Begun, CFA runs 3G Capital, a value-oriented investment partnership that invests in high-quality publicly-traded businesses around the world. Mr. Begun has over twenty two years of experience in valuation-based investing. Prior to co-founding 3G Capital he worked as a research analyst for Fiduciary Asset Management and also for A.G.Edwards & Sons where he was responsible for equity research across multiple sectors. From 2010 through 2017 Mr. Begun sat on the Board of Directors of AlarmForce Industries, a leading Canadian residential alarm monitoring company, whose shares are traded on the Toronto Stock Exchange. From 2012 through 2017 Mr. Begun was a Non-Executive Director at Grafenia PLC, a UK-based provider of software and systems for the graphic arts industry, whose shares are traded on the London Stock Exchange. Mr. Begun graduated with Honors from the University of Chicago with an M.B.A. in Accounting and Finance and he also graduated valedictorian from Western Kentucky University with a B.S. in Finance. He is a Chartered Financial Analyst and a member of the Toronto Society of Financial Analysts. Mr. Begun was named the recipient of CFA Magazine's annual Most Driven honor in 2007.

📖: Investment Strategy Of 3G Capital Management LLC


12:40 - 13:50

Obědová přestávka ve foyer


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

13:50 - 14:20

Štěpán Hájek, analytik, XTB

Finančním trhům se začal věnovat již na vysoké škole v roce 2012, kdy se přes technickou analýzu postupně dostal až k fundamentálním analýzám jednotlivých akciových sektorů. V průběhu let navázal na ekonomické vzdělání a zaměřil se více na vývoj makroekonomických trendů, které vnímá jako hlavní hybnou sílu na finančních trzích. Tím se začal prodlužovat jeho investiční horizont, ale část portfolia stále tvoří aktivní trading. Ve společnosti XTB připravuje pro klienty pravidelné zprávy o dění na finančních trzích a v mediích popularizuje svět investování.

📺: Jeho investiční strategie a začátky v investování

📺: Týden na trzích


14:20 - 14:50

Lukáš Kotrba, portfolio manažer, RSJ Securities a.s.

Lukáš Kotrba v roce 2013 nastoupil jako junior analytik do RSJ Private Equity. O rok později se přesunul do RSJ Securities a.s., obchodníka s cennými papíry, kde stále působí na pozici portfolio manažera. Kromě tvorby kvantitativních modelů pro finanční analýzu spravuje akciový fond zaměřený na rozvojové trhy. V minulosti měl na starosti individuální akciová portfolia a algoritmický derivátový fond. Už před nástupem do skupiny RSJ aktivně působil jako individuální investor na finančních trzích se zaměřením na trhy v USA a Evropě.

Ve svém investičním přístupu kombinuje prvky hodnotového a růstového investování, protože dohromady vytváří optimální mix tržních příležitostí. U většiny portfolia se drží dlouhodobého horizontu a spíše se drží stranou populárních titulů. Odvážně částí portfolia vstupuje do pozic, které jdou proti obecnému trendu či názoru na trhu.

Vystudoval VŠE v Praze a je držitelem titulu CFA. 

🎧: Jeho investiční strategie a GME, AZO, RHI, ERII


14:50 - 15:20

Jméno řečníka bude doplněno

Bio řečníka bude doplněno


15:20 - 15:50

Zdeněk Zaňka, investor

Zdeněk Zaňka je investor, podnikatel a táta od dvou dětí, kluka a holky. Jeho dominantním nástrojem jsou akcie, kde má 80 % svých investic, doplňkově komodity, opce, algotrading a umění. Je zakladatelem portálu trhy.cz a spolumajitelem softwarové firmy StrategyQuant.com. Inspiraci pro investice i podnikání hledá v knihách, příbězích ostatních investorů i podnikatelů a snaží se hledat unikátní a neotřelá řešení.

🎧: Dividendoví aristokraté, Dogs of the Down 


15:50 - 16:20

Ján Hájek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.

🎧: Jak se stát portfolio manažerem největšího akciového fondu v ČR

🎧: Jak investovat do biotechnologického sektoru

📺: Medvědí trhy, zhodnocení portfolia, největší změny v portfoliu

Koktejl party 13. listopadu 2023 16:30 - 21:00

Jaroslav Vybíral

ČSOB Asset Managment

🎧: Analýza společnosti Disney

Dan Vořechovský

Investor

🎧: Jsem kompletně zainvestovaný v Asii

Přemysl Papp

Burza cenných papírů Praha

🎧: IPO pohledem emitenta

Branislav Soták

Patria

🎧: Analýza finančního sektoru a jeho osobní portfolio

Dominik Filip

VAULT OPF

🎧: Akcie CarMax jako investiční příležitost?Jiří Dopita

VAULT OPF

🎧: Fundamentální analýza VIASAT a JST, TGYM, PGR, WINE 

 Program 14. listopadu 2023  ONLINE WEBINÁŘE

9:00 - 10:20

Téma bude brzy doplněno

Daniel Gladiš, Vltava Fund

  • Anotace bude brzy doplněna

10:30 - 11:50

Shortování

Aleš Vávra, portfolio manažer, Metatron Capital


  • Anotace bude brzy doplněna

BIO: Aleš Vávra je nejznámější český shortař, který jako jeden z prvních upozornil na dění kolem společnosti Wirecard. Od roku 2013 je portfolio manažerem fondu Metatron Long-Short Equity Fund (nyní Short Only). Oblasti kapitálových trhů se věnuje více jak 10 let. Zkušenosti získal v J&T Bance (2002 – 2013), původně jako makléř, následně jako konzultant předsedy představenstva. Je zastáncem fundamentální analýzy a preferuje dlouhodobý investiční horizont.

Jeho názory na aktuální dění na akciových trzích můžete sledovat na jeho Twitter účtu.

🎧: O shortování s nejznámějším českým shortařem

🎧: Jak shortovat akcie, GME, WireCard a další akcie na short

12:00 - 13:20

Téma bude brzy doplěno

Jméno řečníka a anotace webináře bude brzy doplěna

13:30 - 14:50

Téma bude brzy doplěno

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Anotace webináře bude brzy doplěna


Jaký typ přednášek na České investiční konferenci zazní?

Shlédněte přednášku Jana Šumbery z Odyssey 44, který v hlavním programu České investiční konference 2021 představil podrobnou analýzu společnosti Dollar Tree. Ve druhé přednášce z České investiční konference 2020 se můžete podívat na webinář Jakuba Skryji z OPF VAULT, který si připravil téma Strategie low volatility. 


Poslechněte si rozhovory s řečníky České investiční konference 2021