Program České investiční konference 2023 (13. a 14. listopadu 2023) právě připravujeme. Máte-li zájem stát se řečníkem nebo partnerem konference, napište nám na lenka@schanova.com. Děkujeme. 

Zakoupit si můžete záznamy webinářů z České investiční konference 2022:


OFFLINE

Česká investiční konference 

7.11. od 9:00 do 16:30

Koktejl party od 16:30 do 21:00

ONLINE

Webináře

8.11. od 9:00 do 16:00

OFFLINE

Koktejl party s řečníky

7.11. od 16:30 do 21:00

Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (7. a 8. listopadu 2022). První den bude věnován hlavnímu programu konference a večerní koktejl party v pražském Hotelu Pyramida. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají.  Druhý den bude věnován praktickým webinářům

Generálním partnerem České investiční konference je společnost XTB.

Program 7. listopadu 2022  OFFLINE KONFERENCE

Místo konference: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6

Parkování: Je možné v hotelu za 200 Kč/den nebo 50 Kč/hod. (platba na recepci v hotelu), případně na hodinách v okolí hotelu. 

Tramvajová zastávka: Malovanka (tramvaj č. 22 a 25)

Záznam přednášek z hlavního programu nebude pořizován. K dispozici budou prezentace řečníků v PDF formátu zaslané ihned po skončení konference. 

Dárek pro prvních 40 účastníků - kniha How The Best Invest: Make Confident Decisions Like the Investing Superstars od Malliky Paulrajové.


9:00 - 9:50

10:00 - 10:10

Registrace

Úvod


I. blok přednášek

10:10 - 10:40

Štěpán Hájek, akciový analytik, XTB

Finančním trhům se začal věnovat již na vysoké škole v roce 2012, kdy se přes technickou analýzu postupně dostal až k fundamentálním analýzám jednotlivých akciových sektorů. V průběhu let navázal na ekonomické vzdělání a zaměřil se více na vývoj makroekonomických trendů, které vnímá jako hlavní hybnou sílu na finančních trzích. Tím se začal prodlužovat jeho investiční horizont, ale část portfolia stále tvoří aktivní trading. Ve společnosti XTB připravuje pro klienty pravidelné zprávy o dění na finančních trzích a v mediích popularizuje svět investování.

📖: O finančních trzích, akciích a jeho výhledu do budoucna

📺: Investiční strategie a skladba portfolia 


10:40 - 11:10

Michal Semotan, portfolio manažer, J&T Investiční společnost

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.

📺: Gazprom, změny v jeho portfoliu a tvorba prvního akciového portfolia

🎧: Dividendy a dividendová strategie

🎧: Jeho investiční strategie a GBTC, PPC, BIF, FLU, CCJ, COIN, TEF, ALPHA

📺: Dokáže Airbnb ospravedlnit svou vysokou valuaci?


11:10 - 11:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice. 

📺: Warren Buffett a Berkshire Hathaway

🎧Lekce z kapitálového trhu, které ho za 30 let na trzích potkaly.

📖: Dopis akcionářům - Seznámení (3/2021)

📺: Akcie, které drží ve Vltava Fund


11:40 - 12:10

Tobias & Jakob Schober, zakladatelé, TIP - The Investment Partners GmbH

TIP - The Investment Partners was founded by Tobias and Jakob Schober and is a portfolio management company. TIP specializes in equities and Warren Buffett's value investing approach. After winning several stock picking contests, the young Austrians launched with their separated accounts approach and Buffett-style fee-structure in February 2020. Their favorite companies are the ones that are still growing organically but are not priced for any growth due to a more saturated market.


12:10 - 12:40

Ján Hladký, akciový analytik, Patria

Vystudoval mezinárodní magisterský obor Economics of Globalization and European Integration se zaměřením na makroekonomii. Do Patrie nastoupil v roce 2016 na pozici akciového analytika v oddělení Research. Zaměřuje se primárně na americký a západoevropský trh, kde pokrývá tzv. blue-chips - akciové tituly s vysokou tržní kapitalizací. Dále se specializuje především na technologický sektor, ropné těžaře a bankovnictví.

📺: Vše o technologickém sektoru

🎧: Odvětví polovodičů a ASML, TSM, NVDA, MU, AMD


12:40 - 13:50

Obědová přestávka ve foyer


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

13:50 - 14:20

Alex Rauchenstein, CEO, Strategic Investment Advisors Group

Alex se narodil ve švýcarském Aarau a je držitelem titulu Executive MBA pro mezinárodní řízení bohatství z univerzity GSIA Carnegie Mellon a MBA z univerzity v Ženevě. Kromě toho je autorizovaným evropským finančním analytikem. Do prosince roku 2005 působil jako vedoucí investičních procesů v Centrum Bank, specializované privátní bance ve Vaduzu (Lichtenštejnsko). V této funkci zodpovídal za koordinaci strategického rozdělování aktiv a výběr sektorů, fondů a akcií. Před nástupem do Centrum Bank v roce 1999 strávil tři rokyzakládáním a řízením východoevropského akciového fondu v rámci celosvětově uznávané poradenské služby UBS Asset Management. Alex získal své velice solidní finanční vzdělání na univerzitě UBS v Zurichu, kde zahájil svou kariéru v roce 1989 v rámci programu pro stážisty. Do společnosti Strategic Investment Advisors Group oficiálně nastoupil v lednu 2006 jako generální ředitel firmy SIA Funds AG.


14:20 - 14:50

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Jakub má přes 10 let zkušeností ve finančním sektoru, zejména ve správě akciových a dluhopisových investic. Pracuje v investiční společnosti Art of Finance, kde založil a řídí globální akciový fond kvalifikovaných investorů VAULT OPF. 8 let působil v investiční skupině Verdi Capital, kde měl na starosti tvorbu a nastavení celkové investiční strategie skupiny do veřejně obchodovaných akcií a dluhopisů. Dále vedl tým analytiků a spolupracoval na investičně poradenských mandátech pro významné české podnikatele. Dříve pracoval na pozici asistenta auditora v PwC Audit, s.r.o. Jakub vystudoval matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V průběhu svých studií se věnoval řízení úrokového rizika, optimální alokaci bankovních aktiv a analýze kreditních derivátů.

🎧: Zakládání akciového fondu a akcie CARS, IAC, HHC, CMCSA


14:50 - 15:20

Lukáš Brodníček, portfolio manažer, Fio investiční společnost

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Dříve pracoval u předních českých obchodníků s cennými papíry. V roce 2017 nastoupil do asset managementu Fio banky. Od roku 2018 spravuje Fio globální akciový fond. Fond je složen z 30-40 akciových titulů převážně z vyspělých trhů OECD s orientací na růstové sektory ekonomiky. 

🎧: Nejmladší český portfolio manažer a jeho investiční strategie

🎧: Jak nalézt bezpečnou růstovou akcii

📺: Změny v portfoliu v roce 2022 a ASML, BESI, IDXX, ISRG, LMT, KLAC


15:20 - 15:50

Martin Dienstbier, spoluzakladatel, Alethes investiční fond

Martin Dienstbier je spoluzakladatelem a finančním a provozním ředitelemfirmy DIANA Biotechnologies a spoluzakladatelem investičního fondu Alethes. Jeho předchozí profesní zkušenosti zahrnují výzkum v oblastimolekulární biologie na špičkových akademických institucích, včetněUniverzit v Cambridge a v Oxfordu a práci projektového vedoucího vkonzultační firmě BCG. V oblasti investic se Martin zaměřuje zejména nainvestice do farmaceutických a biotechnologických firem, kde využívá svérozsáhlé zkušenosti z oboru a detailní znalost technologií danýchfirem. Je jedním ze zakladatelů investičního fondu Alethes, v rámcikterého má na starosti biotechnologické a farmaceutické subportfolio apodílí se i na celkovém managementu fondu.

🎧: Jak investovat do biotechnologických akcií a REGN, BNTX, MRK

📺: Tři příklady covidového investování


15:50 - 16:20

Ján Hájek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.

🎧: Jak se stát portfolio manažerem největšího akciového fondu v ČR

🎧: Jak investovat do biotechnologického sektoru

📺: Medvědí trhy, zhodnocení portfolia, největší změny v portfoliu

Koktejl party 7. listopadu 2022 16:30 - 21:00

Jaroslav Vybíral

ČSOB Asset Managment

🎧: Analýza společnosti Disney

Dan Vořechovský

Investor

🎧: Jsem kompletně zainvestovaný v Asii

Přemysl Papp

Burza cenných papírů Praha

🎧: IPO pohledem emitenta

Branislav Soták

Patria

🎧: Analýza finančního sektoru a jeho osobní portfolio

Dominik Filip

VAULT OPF

🎧: Akcie CarMax jako investiční příležitost?Jiří Dopita

VAULT OPF

🎧: Fundamentální analýza VIASAT a JST, TGYM, PGR, WINE 

 Program 8. listopadu 2022  ONLINE WEBINÁŘE

9:00 - 10:20

Trh s ropou a akcie těžařských společností

Daniel Gladiš, Vltava Fund

  • Pohled na aktuální stav a vyhlídky trhu s ropou
  • Jak oceňovat těžařské společnosti
  • Možné přístupy k investování v odvětví
  • Na co si dávat případně pozor

10:30 - 11:50

Jak si daňově optimalizovat akciové portfolio

Petr Frisch, CEO, Pro Factum Consulting

V rámci webináře se zaměříme na to, co může investor před koncem roku udělat tak, aby ho v březnu nepřekvapila daňová povinnost. Zaměříme se na to, jak určit nabývací ceny (výdaj), jak si může fyzická osoba přecenit své portfolio a s rozvahou vytvořit zisk nebo ztrátu pouze pro daňové účely, jaké použít kurzy u nákupů a prodejů v cizí měně, jak párovat prodeje s předcházejícími nákupy, nebo na to, zda a jaké poplatky a jiné výdaje lze uplatnit. Dotkneme se i alternativ osvobození, oznamovací povinnosti a mezinárodní výměny informací.

BIO: Petr Frisch se věnuje se komplexním daňovým řešením v oblasti strukturace, odměňování, plánování a optimalizace. Analyzuje daňové otázky v právním kontextu a řeší jejich dopad do různých daňových oblastí. Je trojnásobným vítězem soutěže Daňař roku v kategorii osobních daní a daně z příjmů fyzických osob. Zaměstnanecké benefity, opční plány a vše okolo zaměstnanců - to je jeho hlavní specializace. Byl daňovým Partnerem/Ředitelem ve společnostech Mazars, PwC a Ernst & Young. Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů VŠE a právnickou fakultu UK v Praze. Nyní je majitelem nezávislé daňově poradenské společnosti Pro Factum Consulting s.r.o.

🎧: Jak danit příjmy z akcií, dluhopisů, fondů a derivátů

12:00 - 13:20

Jak na akciovou analýzu

Jan Šumbera, analytik, Odyssey 44

Nejcennější ingrediencí akciové analýzy je originalita tvůrce. S tím vám workshop příliš neporadí. Provede vás nástroji, které umožní originalitě volně vstoupit do exaktně tvářícího se světa akciových trhů. Podíváme se na indikátory předznamenávající, jakému riziku v daném momentu čelíme. Naučíme se ověřovat vize skrze kvantitativní nástroje a čísla skrze ty kvalitativní. Nakonec rozložíme firmu na atomy, abychom dokázali lépe určit tu, jejíž příběh a čísla existují v symbióze. Nutně si taky budeme muset ujasnit, jak že vlastně funguje SEX. Na závěr vše scelíme v náš opus magnum v podobě prognózy a valuace. Staneme se akciovými analytiky!

🎧: Sázka nejen na biometan a akcie AVLR, ULTA, XBC, GNLN, IQV, WIZZ, HCAT, OPRX

13:30 - 14:50

Aktivní řízení akciového portfolia

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Webinář vás provede problematikou aktivního řízení akciového portfolia. Detailně budou probrány faktory, které je vhodné zvažovat při stanovení vlastní strategie. Nebudou chybět ani praktické příklady, jak k této problematice přistupovali různí významní akcioví investoři.


Jaký typ přednášek na České investiční konferenci zazní?

Shlédněte přednášku Jana Šumbery z Odyssey 44, který v hlavním programu České investiční konference 2021 představil podrobnou analýzu společnosti Dollar Tree. Ve druhé přednášce z České investiční konference 2020 se můžete podívat na webinář Jakuba Skryji z OPF VAULT, který si připravil téma Strategie low volatility. 


Rozhovory s řečníky

Daniel Gladiš: Berkshire Hathaway a Warren Buffett

Michal Semotan: Změny v jeho portfoliu, jak si založit první portfolio, akcie Gazprom a Airbnb

Ján Hájek: Medvědí trhy a na jaké akcie teď soustředit svoji pozornost

Lukáš Brodníček: Strategie GARP, akcie Be Semiconductor, Intuitive Surgical, Roche, Novo Nordisk a Taiwan Semiconductors

Ján Hladký: Jak investovat do technologického sektoru

Štěpán Hájek: Investiční strategie, skladba portfolia a konkrétní akcie