Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (9. a 10. listopadu 2020). První den bude věnován hlavnímu programu konference. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři  tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají.  Druhý den bude věnován praktickým workshopům.

Program 9. listopadu 2020 - KONFERENCE

9:00 - 9:10

Úvod


I. blok přednášek

9:10 - 9:40

Jan Šumbera, analytik, Odyssey 44 

Pracuje jako analytik ve family office Odyssey 44, kde se specializuje na veřejně obchodované společnosti západní Evropy a USA. Dříve pracoval jako akciový analytik pro společnosti Patria a Česká spořitelna. Vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na Narodní hospodářství a finanční management. Úspěšně složil všechny zkoušky CFA programu.
9:40 - 10:10

Michal Semotán, portfolio manažer, J&T Banka

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.


10:10 - 10:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice


10:40 - 11:10

Txomin Zaratiegui Oses, zakladatel a portfolio manažer, Arlas Advisors Sàrl 

Txomin is the founder and portfolio manager of Arlas Capital, a value-oriented hedge fund domiciled in The Netherlands. Arlas manages a concentrated portfolio of equity investments in quality companies. Before founding Arlas, Txomin worked as Investment Director at Gala Capital, a Spanish private equity leader. He worked on more than fifty acquisitions and deals sourced across diverse industries. Responsibilities included board memberships and interim management in portfolio companies. Txomin has extensive experience in due diligence management, competitive analysis and international business. Txomin holds a joint MBA from Columbia Business School and London Business School as well as a Bachelor in Economics from Pompeu Fabra University.


11:10 - 11:25

Kávová přestávka

11:10 - 11:30

Meeting room I: Online diskuze s Txomin Zaratiegui Oses

Meeting room II: Online diskuze s Janem Šumberou


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

11:25 - 11:55

Radovan Vávra, CEO, Weyland Corporation

Radovan vystudoval VŠE a University of South Carolina. V roce 1995 začínal jako hlavní analytik v Creditanstalt Investment Company. Následně během své kariéry působil jako CEO v Citicorp Investment Company, člen představenstva v CITIBANK, CEO v Komerční bance, nebo jako CEO v Union bance. Od roku 2004 je CEO Weyland Corporation. Pravidelně publikuje své názory na www.radovanvavra.com a nově také moderuje podcast Hovory V.


11:55 - 12:25

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Mikuláš je portfolio manažerem ve společnosti Erste Asset Management, která spravuje aktiva i pro Českou Spořitelnu. Osobně řídí akciový fond Stock Small Caps, který je zaměřený na menší firmy ze Severní Ameriky a západní Evropy. Dříve působil u obchodníka s cennými papíry Brokerjet ČS. Pro Investiční web vytvářel program o psychologii investování, pro Roklen24 psal Seriál investičních nápadů. Jeho strategie kombinuje hodnotový přístup B. Grahama s vyhledáváním růstových příběhů podle P. Fishera.


12:25 - 12:55

Jaroslav Brychta, hlavní analytik, XTB

Jaroslav se ve své analytické činnosti v XTB věnuje především analýze měnového trhu, měnové politice centrálních bank a jejímu dopadu na finanční trhy. V popředí jeho zájmu jako soukromého investora jsou americké a některé čínské akcie a ETF. Je také jedním z nejvyhledávanějších odborníků na kryptoměny. O těchto tématech pravidelně poskytuje komentáře do České televize, přispívá do předních internetových médií a vystupuje na investičních konferencích.


12:55 - 13:25

Martin Dienstbier, poradce, Alethes

Martin Dienstbier je spoluzakladatelem a finančním a provozním ředitelem firmy DIANA Biotechnologies a poradcem investičního fondu Alethes. Jeho předchozí profesní zkušenosti zahrnují výzkum v oblasti molekulární biologie na špičkových akademických institucích, včetně Univerzit v Cambridge a v Oxfordu a práci projektového vedoucího v konzultační firmě BCG. V oblasti investic se Martin zaměřuje zejména na investice do farmaceutických a biotechnologických firem, kde využívá své rozsáhlé zkušenosti z oboru a detailní znalost technologií daných firem. Od roku 2017 spolupracuje s investičním fondem Alethes, v rámci kterého má na starosti biotechnologické subportfolio a podílí se i na celkovém managementu fondu.


13:25 - 14:00

13:30 - 13:50

Oběd

Meeting room III: Online diskuze s Michalem Semotanem

Meeting room IV: Online diskuze s Mikulášem Splítkem 


III. blok přednášek

14:00 - 14:30

Alex Rauchenstein, CEO, Strategic Investment Advisors Group

Alex se narodil ve švýcarském Aarau a je držitelem titulu Executive MBA pro mezinárodní řízení bohatství z univerzity GSIA Carnegie Mellon a MBA z univerzity v Ženevě. Kromě toho je autorizovaným evropským finančním analytikem. Do prosince roku 2005 působil jako vedoucí investičních procesů v Centrum Bank, specializované privátní bance ve Vaduzu (Lichtenštejnsko). V této funkci zodpovídal za koordinaci strategické rozdělování aktiv a výběr sektorů, fondů a akcií. Před nástupem do Centrum Bank v roce 1999 strávil tři roky zakládáním a řízením východoevropského akciového fondu v rámci celosvětově uznávané poradenské služby UBS Asset Management. Alex získal své velice solidní finanční vzdělání na univerzitě UBS v Zurichu, kde zahájil svou kariéru v roce 1989 v rámci programu pro stážisty. Do společnosti Strategic Investment Advisors Group oficiálně nastoupil v lednu 2006 jako generální ředitel firmy SIA Funds AG.


14:30 - 15:00

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Jakub má přes 10 let zkušeností ve finančním sektoru, zejména ve správě akciových a dluhopisových investic. Pracuje v investiční společnosti Art of Finance, kde založil a řídí globální akciový fond kvalifikovaných investorů VAULT OPF. 8 let působil v investiční skupině Verdi Capital, kde měl na starosti tvorbu a nastavení celkové investiční strategie skupiny do veřejně obchodovaných akcií a dluhopisů. Dále vedl tým analytiků a spolupracoval na investičně poradenských mandátech pro významné české podnikatele. Dříve pracoval na pozici asistenta auditora v PwC Audit, s.r.o., kde se zaměřoval na analýzu finančních výkazů českých a mezinárodních společností z nemovitostního a finančního sektoru. Jakub vystudoval matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V průběhu svých studií se věnoval řízení úrokového rizika, optimální alokaci bankovních aktiv a analýze kreditních derivátů.


15:00 - 15:30

Ján Hájek, CFA, portfolio manažer, Top Stocks

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.


15:40 - 16:00

Meeting room V: Online diskuze s Jánem Hájkem

Meeting room VI: Online diskuze s Jaroslavem Brychtou

Odkaz na diskuzi


16:10 - 16:30


Meeting room IX: Online diskuze s Alexem Rauchensteinem

Meeting room VIII: Online diskuze s Radovanem Vávrou

Odkaz na diskuzi


16:30 - 16:50

Meeting room VII: Online diskuze s Jakubem Skryjou

Meeting room X: Online diskuze s Martinem Dienstbierem


17:00 - 17:20

Meeting room XI: Online diskuze s Danielem Gladišem

Program 10. listopadu 2020 - WEBINÁŘE

9:00 - 10:20

WEBINÁŘ: Investování v záplavě helicopter money

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Jak je možné investovat v prostředí permanentního tištění peněz, záporných reálných sazeb a názorů, že na cenách akcií nezáleží? Jde o nový normál, nový abnormál nebo zůstává investování i nadále pořád stejné?

10:30 - 11:50

WEBINÁŘ: Strategie low volatily - Jaký má vliv na investování na kapitálových trzích a jak toho využít? 

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Od finanční krize uplynulo už více než 10 let. Investiční dogmata, která správci majetku adoptovali v jejím průběhu, však přežívají dodnes. S rostoucí pravděpodobností, že přijde další recese, roste strach investorů. Nastala honba za investicemi do tříd aktiv, které historicky nejméně kolísaly, např. do státních dluhopisů a korporátních dluhopisů s investičním stupněm. U akcií se rozmohla v rámci pasivního investování strategie low volatility. Trend low volatility investování může v budoucnu investorům pěkně zavařit, na druhou stranu se díky němu otevírá celá řada příležitostí.

Více informací o workshopu

12:00 - 13:20

WEBINÁŘ: Jak investovat během panických výprodejů akcií

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Na workshopu se řečník podělí s účastníky o své zkušenosti z nedávné finanční paniky vyvolané rozšířením koronaviru. Podrobně rozebere, jakým způsobem analyzoval vzniklou situaci a kde hledal investiční příležitosti.

ZÁZNAM: COVID-19: Investiční příležitosti ve zdravotnikém sektoru

Martin Dienstbier, spoluzakladatelem DIANA Biotechnologies a poradcem investičního fondu Alethes a Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

 Jaké investiční příležitosti ve zdravotnickém sektoru nám přináší COVID-19? Na jaké společnosti, které se zabývají vývojem nových testovacích metod, léků a vakcín na COVID-19, se zaměřit? Nebo jaké informace stojí za to v současné době sledovat při investičním rozhodování?Záznam diskuze Jána Hájka, portfolio manažera největšího českého akciového fondu Top Stocks s Martinem Dienstbierem, spoluzakladatelem DIANA Biotechnologies a poradcem investičního fondu Alethes. Kromě investičních příležitostí se vám pokusí také odkrýt, kdy se začnou naše životy vracet do normálu a jak tento "nový normál" bude vypadat.

Můžete se těšit na to, co víme dnes o COVIDu, jaký je pokrok v léčbě vážných případů nebo v testování, jaký je vývoj nových léků (hlavně na bázi monoklonálních protilátek) a nových vakcín a samozřejmě také konkrétní investiční příležitosti ve zdravotnickém sektoru.


Generální partner