OFFLINE

Česká investiční konference 

7.11. od 9:00 do 16:30

ONLINE

Webináře

8.11. od 9:00 do 16:00

OFFLINE

Koktejl party s řečníky

7.11. od 16:30 do 21:00

Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (7. a 8. listopadu 2022). První den bude věnován hlavnímu programu konference a večerní koktejl party. Jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Během programu se dozvíte zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají.  Druhý den bude věnován praktickým webinářům

Generálním partnerem České investiční konference je společnost XTB

Program 7. listopadu 2022  OFFLINE KONFERENCE

10:00 - 10:10

Úvod


I. blok přednášek

10:10 - 10:40

Jaroslav Brychta, hlavní analytik, XTB

Jaroslav se ve své analytické činnosti v XTB věnuje především analýze měnového trhu, měnové politice centrálních bank a jejímu dopadu na finanční trhy. V popředí jeho zájmu jako soukromého investora jsou americké a některé čínské akcie a ETF. Je také jedním z nejvyhledávanějších odborníků na kryptoměny. O těchto tématech pravidelně poskytuje komentáře do České televize, přispívá do předních internetových médií a vystupuje na investičních konferencích.

📺: Ranní komentář Jaroslava Brychty

🎧: O jeho investiční strategii, akciích v portfoliu a hedgování


10:40 - 11:10

Michal Semotan, portfolio manažer, J&T Banka

Michal působí v oblasti kapitálových trhů již od roku 1997, kdy začal pracovat ve společnosti Investkonzult. V rámci skupiny J&T působí od roku 1998, kdy nastoupil do makléřské společnosti J&T Securities na pozici Junior trader, a postupně se vypracoval na pozici makléře a člena představenstva společnosti. V roce 2004 J&T Securities sfúzovala se společností J&T Banka, kde se stal vedoucím makléřem a vedoucím obchodování na cizí účet, s primární specializací na akcie. Od roku 2012 je portfolio manažerem fondu JT Opportunity CZK - Akciový fond postavený na investicích do firem ve středoevropském regionu, doplněném o valuačně zajímavé investice z celého světa.

🎧: Dividendy a dividendová strategie

🎧: Jeho investiční strategie a GBTC, PPC, BIF, FLU, CCJ, COIN, TEF, ALPHA

📺: Dokáže Airbnb ospravedlnit svou vysokou valuaci?11:10 - 11:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice. 

🎧Lekce z kapitálového trhu, které ho za 30 let na trzích potkaly.

📖: Dopis akcionářům - Seznámení (3/2021)

📺: Akcie, které drží ve Vltava Fund


11:40 - 12:10

Tobias & Jakob Schober, zakladatelé, TIP - The Investment Partners GmbH

TIP - The Investment Partners was founded by Tobias and Jakob Schober and is a portfolio management company. TIP specializes in equities and Warren Buffett's value investing approach. After winning several stock picking contests, the young Austrians launched with their separated accounts approach and Buffett-style fee-structure in February 2020. Their favorite companies are the ones that are still growing organically but are not priced for any growth due to a more saturated market.


12:10 - 13:20

Obědová přestávka


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

13:20 - 13:50

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Jakub má přes 10 let zkušeností ve finančním sektoru, zejména ve správě akciových a dluhopisových investic. Pracuje v investiční společnosti Art of Finance, kde založil a řídí globální akciový fond kvalifikovaných investorů VAULT OPF. 8 let působil v investiční skupině Verdi Capital, kde měl na starosti tvorbu a nastavení celkové investiční strategie skupiny do veřejně obchodovaných akcií a dluhopisů. Dále vedl tým analytiků a spolupracoval na investičně poradenských mandátech pro významné české podnikatele. Dříve pracoval na pozici asistenta auditora v PwC Audit, s.r.o. Jakub vystudoval matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V průběhu svých studií se věnoval řízení úrokového rizika, optimální alokaci bankovních aktiv a analýze kreditních derivátů.

🎧: Zakládání akciového fondu a akcie CARS, IAC, HHC, CMCSA


13:50 - 14:20

Ján Hladký, akciový analytik, Patria

Vystudoval mezinárodní magisterský obor Economics of Globalization and European Integration se zaměřením na makroekonomii. Do Patrie nastoupil v roce 2016 na pozici akciového analytika v oddělení Research. Zaměřuje se primárně na americký a západoevropský trh, kde pokrývá tzv. blue-chips - akciové tituly s vysokou tržní kapitalizací. Dále se specializuje především na technologický sektor, ropné těžaře a bankovnictví.

🎧: Odvětví polovodičů a ASML, TSM, NVDA, MU, AMD


14:20 - 14:50

Lukáš Brodníček, portfolio manažer, Fio investiční společnost

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Dříve pracoval u předních českých obchodníků s cennými papíry. V roce 2017 nastoupil do asset managementu Fio banky. Od roku 2018 spravuje Fio globální akciový fond. Fond je složen z 30-40 akciových titulů převážně z vyspělých trhů OECD s orientací na růstové sektory ekonomiky. 

🎧: Nejmladší český portfolio manažer a jeho investiční strategie

🎧: Jak nalézt bezpečnou růstovou akcii


14:50 - 15:20

Martin Dienstbier, spoluzakladatel, Alethes investiční fond

Martin Dienstbier je spoluzakladatelem a finančním a provozním ředitelemfirmy DIANA Biotechnologies a spoluzakladatelem investičního fondu Alethes. Jeho předchozí profesní zkušenosti zahrnují výzkum v oblastimolekulární biologie na špičkových akademických institucích, včetněUniverzit v Cambridge a v Oxfordu a práci projektového vedoucího vkonzultační firmě BCG. V oblasti investic se Martin zaměřuje zejména nainvestice do farmaceutických a biotechnologických firem, kde využívá svérozsáhlé zkušenosti z oboru a detailní znalost technologií danýchfirem. Je jedním ze zakladatelů investičního fondu Alethes, v rámcikterého má na starosti biotechnologické a farmaceutické subportfolio apodílí se i na celkovém managementu fondu.

📺: Tři příklady covidového investování


15:20 - 15:50

Jméno řečníka bude doplněno

Bio řečníka bude doplněno


15:50 - 16:20

Ján Hájek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.

🎧: Jak se stát portfolio manažerem největšího akciového fondu v ČR

🎧: Jak investovat do biotechnologického sektoru

📖: Výroční srpnová měsíční zpráva, ve které se ohlíží za 15. rokem existence fondu Top Stocks

Koktejl party 7. listopadu 2022 16:30 - 21:00

 Program 8. listopadu 2022  ONLINE WEBINÁŘE

9:00 - 10:20

Trh s ropou a akcie těžařských společností

Daniel Gladiš, Vltava Fund

  • Pohled na aktuální stav a vyhlídky trhu s ropou
  • Jak oceňovat těžařské společnosti
  • Možné přístupy k investování v odvětví
  • Na co si dávat případně pozor

10:30 - 11:50

Jak si daňově optimalizovat akciové portfolio

Petr Frisch, CEO, Pro Factum Consulting

Anotace bude brzy doplněna.

BIO: Petr Frisch se věnuje se komplexním daňovým řešením v oblasti strukturace, odměňování, plánování a optimalizace. Analyzuje daňové otázky v právním kontextu a řeší jejich dopad do různých daňových oblastí. Je trojnásobným vítězem soutěže Daňař roku v kategorii osobních daní a daně z příjmů fyzických osob. Zaměstnanecké benefity, opční plány a vše okolo zaměstnanců - to je jeho hlavní specializace. Byl daňovým Partnerem/Ředitelem ve společnostech Mazars, PwC a Ernst & Young. Vystudoval fakultu mezinárodních vztahů VŠE a právnickou fakultu UK v Praze. Nyní je majitelem nezávislé daňově poradenské společnosti Pro Factum Consulting s.r.o.

🎧: Jak danit příjmy z akcií, dluhopisů, fondů a derivátů

12:00 - 13:20

Jak na akciovou analýzu

Jan Šumbera, analytik, Odyssey 44

Anotace bude brzy doplněna.

13:30 - 14:50

Téma bude brzy doplněno

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Anotace bude již brzy doplněna


Jaký typ přednášek na České investiční konferenci zazní?

Shlédněte přednášku Jana Šumbery z Odyssey 44, který v hlavním programu České investiční konference 2021 představil podrobnou analýzu společnosti Dollar Tree. Ve druhé přednášce z České investiční konference 2020 se můžete podívat na webinář Jakuba Skryji z OPF VAULT, který si připravil téma Strategie low volatility.