Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (11. a 12. listopadu 2019). První den vám jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Dozvíte se zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři  tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají. První den konference bude zakončen koktejl party a neformálním networkingem. Druhý den poté bude věnován praktickým workshopům určeným maximálně pro 30 účastníků.

Program 11. listopadu 2019

8:00 - 8:50

9:00 - 9:10

Registrace

Úvod


I. blok přednášek

9:10 - 9:40

Miron Zelina, místopředseda představenstva, Privatbanka

Miron se věnuje finančnímu poradenství prakticky 26 let. Od roku 1999 byl ředitelem obchodníka s cennými papíry, Invest Brokers, o.c.p., a.s. a od roku 2004 působí v Privatbance, zpočátku na pozici ředitele Odboru Treasury a posledních pět let je členem představenstva odpovědným za privátní bankovnictví, treasury a asset management. Kromě toho je místopředsedou Výkonného výboru Asociace obchodníků s cennými papíry a angažuje se za spravedlivější daňové prostředí pro fyzické osoby při investicích do cenných papírů. Upřednostňuje investice, za kterými je reálné cash flow (akcie, dluhopisy). 


9:40 - 10:10

Andrew Hollingworth, zakladatel, Holland Advisors

Andrew začal investovat před více než třiceti lety. Po mnoha letech práce v oblasti řízení fondů a na pozici analytika na straně prodeje v roce 2009 založil společnost Holland Advisors a v listopadu 2011 pak fond Farnam Street Capital Fund. Společnost Holland Advisors vydává vysoce respektovaný výzkum, který mnoha vyšším investičním manažerům pomáhá při investičním rozhdování. Holland Advisors je rovněž správcem vlastního investičního fondu - Farnam Street Capital. Andrewův přístup je hluboce analytický a specifický pro každou společnost. Spolu se svým týmem Andrew vyhledává společnosti s ověřeným a trvalým postavením na trhu, o nichž se domnívají, že je konkurenti těžko vytlačí. Aby se tým Holland začal o společnost zajímat, musí ji rovněž vést "skvělí manažeři-vlastníci" a Mr Market je musí nabízet za "skvělou cenu". 


10:10 -10:40

Ondřej Klečka, portfolio manažer, Meridon Funds

Ondřej přišel do společnosti Meridon Funds v roce 2019 ze skupiny Arca Capital, kde pracoval jako investiční manažer zaměřený na investice do neobvyklých situací (Event-driven). Před Arcou působil v poradenské společnosti The Boston Consulting Group (BCG), kde se soustředil na projekty pro finanční instituce a private equity fondy. Ondřej má rovněž pracovní zkušenosti z Evropské centrální banky a ze společností EY a Accredio. Je absolventem VŠE v Praze, držitelem titulu CFA. Studoval taktéž v USA na Duke University, The Fuqua School of Business.


10:40 - 11:10

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

Mikuláš je portfolio manažerem ve společnosti Erste Asset Management, která spravuje aktiva i pro Českou Spořitelnu. Osobně řídí akciový fond Stock Small Caps, který je zaměřený na menší firmy ze Severní Ameriky a západní Evropy. Dříve působil u obchodníka s cennými papíry Brokerjet ČS. Pro Investiční web vytvářel program o psychologii investování, pro Roklen24 psal Seriál investičních nápadů. Jeho strategie kombinuje hodnotový přístup B. Grahama s vyhledáváním růstových příběhů podle P. Fishera.


11:10 - 11:40

Kávová přestávka


II. BLOK PŘEDNÁŠEK

11:40 - 12:10

Christian Ryther, zakladatel, Curreen Capital

Christian založil Curreen Capital v červnu 2013. O investování se s nadšením zajímá od svých pubertálních let, kdy slyšel přednášku Petera Lynche "Beating the Street." S radostí vyhledává nečekaně krásné podniky a soutěží v neustále se měnícím prostředí. Stejně jako mnozí jiní investoři získal Christian své MBA na Columbia Business School, kde také absolvoval program o obchodování s podceňovanými portfolii (tzv. value investing). Na rozdíl od jiných investorů byl Christian dobrovolníkem u mírových sborů v Maroku. Také hodně běhá. Bostonský maraton uběhl za méně než tři hodiny a poté se pustil i do ultramaratonů. Ve více než třiceti dvou stupňovém horku mu to trvalo přes 25 hodin, ale v závodě Black Hills na 100 mil skončil druhý.


12:10 - 12:40

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV. Vltava Fund je globální akciový investiční fond určený pro kvalifikované investory. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice.


12:40 - 13:10

Massimo Fuggetta, zakladatel & CIO, Bayes Investments

Massimo je zakladatelem společnosti Bayes Investments a jejím CIO, tato společnost působí jako poradce fondu Made in Italy Fund a vzájemnému fondu Luxembourg mutual fund, které se věnují výlučně firmám s nižší tržní kapitalizací (tzv. small caps). Massimo zahájil svou kariéru v oboru řízení portfolií v roce 1988 u JP Morgan Investment Management London. Odtud odešel v roce 1999 a stal se výkonným ředitelem pro investice (Chief Investment Officer) a generálním ředitelem ve společnosti Sanpaolo IMI Asset Management v Miláně, kde byl v roce 2000 jmenován na pozici Chief Executive Officer. Z této společnosti odešel v roce 2001, kdy v Miláně založil společnost Horatius věnující se investičnímu poradenství a později i asset managementu. V roce 2012 se po odchodu ze společnosti Horatius Massimo vrátil do Londýna, kde v roce 2014 založil společnost Bayes Investments. Massimo vystudoval ekonomii na univerzitě LUISS Università Guido Carli v Římě a na univerzitě v Oxfordu získal magisterský (M.Phil.) a doktorský (D.Phil.) titul z ekonomie. V roce 2012 začal psát Bayes blog, který se stal populárním mezi příznivci investování do podceňovaných portfolií (tzv. value investing).


13:10 - 13:40

Pavel Kopeček, portfolio manažer, ČSOB Asset Management

Pavel v současnosti působí jako portfolio manažer v ČSOB Asset Managementu, kam nastoupil v roce 2007. Předtím pracoval jako makléř ve skupině Fio. V ČSOB Asset Managementu začínal na pozici analytika a tradera. Od poloviny roku 2009 se již plně věnoval akciovým fondům se zaměřením na střední a východní Evropu pro celou skupinu KBC. Od roku 2017 má na starosti globálně zaměřený fond ČSOB Bohatství a v průběhu roku 2018 převzal také správu fondu ČSOB Akciový. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a je držitelem titulu CFA. Při investování na vyspělých trzích dává přednost firmám těžícím z dlouhodobých trendů a společenských změn.


13:40 - 14:50

Oběd


III. blok přednášek

14:50 - 15:20

Alex Rauchenstein, CEO, Strategic Investment Advisors Group

Alex se narodil ve švýcarském Aarau a je držitelem titulu Executive MBA pro mezinárodní řízení bohatství z univerzity GSIA Carnegie Mellon a MBA z univerzity v Ženevě. Kromě toho je autorizovaným evropským finančním analytikem. Do prosince roku 2005 působil jako vedoucí investičních procesů v Centrum Bank, specializované privátní bance ve Vaduzu (Lichtenštejnsko). V této funkci zodpovídal za koordinaci strategické rozdělování aktiv a výběr sektorů, fondů a akcií. Před nástupem do Centrum Bank v roce 1999 strávil tři roky zakládáním a řízením východoevropského akciového fondu v rámci celosvětově uznávané poradenské služby UBS Asset Management. Alex získal své velice solidní finanční vzdělání na univerzitě UBS v Zurichu, kde zahájil svou kariéru v roce 1989 v rámci programu pro stážisty. Do společnosti Strategic Investment Advisors Group oficiálně nastoupil v lednu 2006 jako generální ředitel firmy SIA Funds AG.


15:20 - 15:50

Jan Šumbera, analytik, Odyssey 44

Pracuje jako analytik ve family office Odyssey 44, kde se specializuje na veřejně obchodované společnosti západní Evropy a USA. Dříve pracoval jako akciový analytik pro společnosti Patria a Česká spořitelna. Vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na Narodní hospodářství a finanční management. Úspěšně složil všechny zkoušky CFA programu.


15:50 - 16:20

Lukáš Brodníček, portfolio manažer, Fio investiční společnost, a.s.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Část studia strávil na The Chinese University of Hong Kong. Dříve pracoval u předních českých obchodníků s cennými papíry. V současnosti působí jako portfolio manažer akciově zaměřených klientských účtů ve Fio bance a Fio globálního akciového fondu ve Fio investiční společnosti. Fond je složen z 30-40 akciových titulů převážně z vyspělých trhů OECD s orientací na růstové sektory ekonomiky. 


16:20 - 16:50

Ján Hájek, CFA, portfolio manažer, Top Stocks

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006, kdy nastoupil do společnosti Erste Asset Management ČR. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.


16:50 - 19:30

Koktejl party & networking

Program 12. listopadu 2019

Můžete si vybrat z 4 praktických workshopů. Zúčastnit se však můžete pouze 3, jelikož některé z nich probíhají současně. Ještě před tím, než se zaregistrujete na vámi zvolené workshopy, ujistěte se, že neprobíhají ve stejný čas. Vstupné na workshop se hradí zvlášť. Cena jednoho workshopu je 999 Kč + DPH. 

9:00 - 10:20

Jak stanovujeme hodnotu našich akcií (a celého portfolia)

Daniel Gladiš, Vltava Fund

Odhad hodnoty společnosti je prvním krokem v investiční úvaze. Ve workshopu bude předvedena ukázka ocenění několika různých typů společností na konkrétních příkladech z portfolia fondu.

10:30 - 11:50

Investování jako cesta osobnosti

Mikuláš Splítek, portfolio manažer, Erste Asset Management

"Investor hledá vztah mezi hodnotou a cenou. Hodnota však není něco exaktního, co by se dalo spoutat vědeckými modely. "Hodnota je vždy pouze v mysli," upozorňuje Thomas Phelps (1972), a právě proto momentálně pracuji na knize Stát se investorem, která má přiblížit psychologické aspekty investování. V jejím duchu workshop nabídne praktická cvičení k: rozvoji osobnosti investora, stopování investiční inspirace, korigování investiční teze, i porozumění mechanismu nákupu a prodeje akcií." Mikuláš Splítek

10:30 - 11:50

Event-driven: Investování do neobvyklých situacích

Onřej Klečka,  portfolio manažer, Meridon Funds

Události jsou hlavním hybatelem tržních cen. Strategie investování do neobvyklých situací specifikuje širokou škálu událostí, které jsou sice unikátní pro danou akcii, ale v rámci celého trhu mají poměrně opakující se charakter, jež lze hloubkovou analýzou poměrně úspěšně predikovat. Workshop na konkrétních příkladech představí klíčové typy neobvyklých situací a ukáže jak tyto události identifikovat, posuzovat a přistupovat k jejich rizikům. 

12:00 - 13:20

Oceňovací metody II

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Manažer fondu Top Stocks naváže na loňský workshop, tentokrát se speciálním zaměřením na používání oceňovacích metod pro stanovení vnitřní hodnoty společnosti (DCF, EVA, Franchise value). Pomocí příkladů se podělí o své zkušenosti a nabídne rady, jak tyto metody aplikovat v praxi.