Program České investiční konference je rozdělen do dvou dnů (23. a 24. listopadu 2017). První den vám jednotliví řečníci představí konkrétní investiční příležitosti (akciové tituly). Dozvíte se zajímavé tipy, jak a kde hledat vhodné investice, ale budete mít také možnost sledovat, jak jednotliví investiční manažeři  tyto investice vyhledávají, jak je oceňují a jakých argumentací v dosažení svých cílů využívají. Následně se budete moci zúčastnit kulatého stolu s jedním z řečníků, kde budete mít položit řečníkovi vaše dotazy. První den konference bude zakončen koktejl party a neformálním networkingem. Druhý den poté bude věnován praktickým workshopům určeným maximálně pro 30 účastníků.

Program 23. listopadu 2017

8:00 - 8:50

9:00 - 9:10

Registrace

Úvod


I. blok přednášek

9:10 - 9:35

Jakub Skryja, portfolio manažer, Verdi Capital

Jakub je portfolio manažerem ve společnosti Verdi Capital, která se zabývá správou aktiv. Dříve ve Verdi působil jako analytik long/short akciového hedge fondu a předtím pracoval ve společnosti PricewaterhouseCoopers Audit jako asistent auditora. Jakub vystudoval matematické modelování na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, v ročníkových pracích se zabýval stochastickými modely úrokových měr a optimalizací alokace aktiv. Investiční proces zakládá na fundamentální a kvantitativní analýze, zaměřuje se na likvidní investice ve střední a západní Evropě a v USA.


9:35 - 10:00

Miroslav Frayer, equity analyst, Komerční banka

Miroslav Frayer působí v Komerční bance od roku 2006, kdy nastoupil na pozici analytika slovenské ekonomiky a finančních trhů a zároveň se zabýval vývojem ekonomiky v celém středoevropském regionu. Po osmi letech se přesunul do akciového týmu, kde se nyní věnuje analýzám vybraných českých podniků a světovým akciovým trhům. Ve spolupráci s mateřskou společností Société Générale vytváří krátkodobá investiční doporučení na zahraniční tituly pro klientelu Komerční banky. Je součástí investičního výboru Privátního bankovnictví KB.


10:25 - 10:50

Patrick Vyroubal, CFA, portfolio manažer, ČSOB Asset Management

Patrick v současnosti pracuje jako portfolio manažer ve společnosti ČSOB Asset Management, kde má na starosti správu akciových fondů zaměřených na vyspělé trhy (USA, Evropa, Japonsko) a ČR. V roce 2003 dokončil studium na Vysoké škole ekonomické v Praze (Fakulta mezinárodních vztahů) a od roku 2013 je držitelem certifikátu CFA (certifikovaný finanční analytik). V minulosti pracoval v útvaru exportního a strukturovaného financování v ČSOB, dále pak jako akciový analytik ve společnostech Atlantik finanční trhy a ČSOB Asset Management.


10:50 - 11:10

Gianluca Ferrari, ředitel, Shareholder Value Management

Gianluca Ferrari je ředitelem společnosti Shareholder Value Management se sídlem ve Frankfurtu. Společnost spravuje přes EUR 2 mld. prostřednictvím různých investičních nástrojů, přičemž je kapitál alokován na základě hodnotové strategie. Gianluca absolvoval LUISS University v Římě. V současné době působí v představenstvu Be Think Solve Execute SpA, IT Consulting společnosti, která je kótována na burze v Miláně. Je také autorem Value Investing: la Guida Definitiva all'Investimento Azionario, první knihy o hodnotovém investování v italském jazyce.


10:50 - 11:10

Kávová přestávka


II. blok přednášek

11:10 - 11:35

Daniel Gladiš, CEO, Vltava Fund

Dan vystudoval VUT Brno. V letech 1993-1998 byl ředitelem společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., člena Burzy cenných papírů Praha, kterou založil. Pracoval pro zahraniční institucionální investory. V letech 1999-2004 byl ředitelem ABN AMRO Asset Management (Czech), a.s. a podílel se na akvizicích tří českých penzijních fondů. V roce 2004 založil investiční fond Vltava Fund SICAV, jehož je dodnes directorem. Vltava Fund je hodnotově orientovaný, v souladu s fundamentální analýzou spravovaný, investiční fond kvalifikovaných investorů. Daniel Gladiš je autorem knih Naučte se investovat a Akciové investice.


11:35 - 12:00

Pavel Begun, spoluzakladatel, 3G Capital Management

Pavel Begun je spoluzakladatelem společnosti 3G Capital Management, která investuje do podhodnocených cenných papírů po celém světě. Před jejím založením pracoval jako analytik pro Fiduciary Asset Management a také pro A.G.Edwards & Sons, kde byl zodpovědný za akciové analýzy napříč sektory. Od roku 2010 do roku 2017 působil v představenstvu společnosti AlarmForce Industries Inc. 2012 až 2017 působil jako nevýkonný ředitel společnosti Grafenia PLC. Je absolventem MBA v účetnictví a financích na University of Chicago, držitelem titulu CFA a členem Toronto Society of Financial Analysts. 


12:00 - 12:25

Martin Vlček, analytik, BH Securities, a.s.

Martin vystudoval Vysokou Školu Ekonomickou v Praze a pracoval 13 let v korporátní sféře. Nyní působí jako analytik společnosti BH Securities. Martin je držitelem prvního stupně americké zkoušky pro analytiky CFA. K jeho oblíbeným investičním tématům patří zejména americké akcie, volatilita, opce, ropa, zlato, dolar, euro a koruna. Martin aktivně obchoduje již přes 10 let a základem jeho investiční filozofie je diverzifikace napříč třídami aktiv a faktory, nízká korelace s akciovými indexy a investování do růstových akcií.


12:25 - 12:50

Peter Bálint, Managing Partner, Infinity Capital Group

Peter Bálint je partnerem a CIO v Infinity Capital Group, a.s., portfolio manažerem hedžových fondů Infinity Enhanced Equity a Infinity CEE Opportunity a předseda investiční komise Infinity Capital SICAV plc. Je spoluzakladatelem Infinity Capital, o.c.p., a.s. kde za posledních 6 let pracoval jako CEO a portfolio manažer. V období od 2001 až 2010 působil na různých pozicích v rámci skupiny Erste Bank Group. Ve finančním sektoru pracuje od roku 2000. 


12:50 - 14:00

Oběd


III. blok přednášek

14:00 - 14:25

Miron Zelina, místopředseda představenstva, Privatbanka

Miron se věnuje finančnímu poradenství prakticky 25 let. Od roku 1999 byl ředitelem obchodníka s cennými papíry, Invest Brokers, o.c.p., a.s. a od roku 2004 působí v Privatbanke, zpočátku na pozici ředitela Odboru Treasury a poslední tři roky je členem představenstva odpovědným za privátní bankovnictví, treasury a asset management. Kromě toho je místopředsedou Výkonného výboru Asociace obchodníků s cennými papíry a angažuje se za spravedlivější daňové prostředí pro fyzické osoby při investicích do cenných papírů. Upřednostňuje investice, za kterými je reálný cash flow (akcie, dlhopisy). 


14:25 - 14:50

Branislav Soták, analytik, Patria

Vystudoval Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2009 nastoupil do skupiny Patria na pozici akciového analytika. Zaměřuje se na zahraniční akciové trhy, primárně USA a Západní Evropu. Mimo to se zajímá o pravděpodobnost, algo trading a portfolio management.


14:50 - 15:15

Ján Hájek, CFA, portfolio manažer, Top Stocks

Ján působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.


15:15 - 15:35 

Přestávka


15:35 - 16:35

Diskuze formou kulatých stolů

Každý z řečníků povede jeden kulatý stůl, který je určený až pro 10 účastníků. Cílem kulatého stolu je diskuze týkající se investiční příležitosti, kterou řečník na konferenci představí. Případně bude prostor pro položení jiných investičních dotazů účastníků. 

Kvůli omezené kapacitě doporučujeme registraci.


16:35 - 20:00

Koktejl party & networking


Program 24. listopadu 2017

Můžete si vybrat ze 6 praktických workshopů. Zúčastnit se však můžete pouze 3, jelikož probíhjí vždy dva workshopy paralelně. Ještě před tím, než se zaregistrujete na vámi zvolené workshopy, ujistěte se, že neprobíhají ve stejný čas. Vstupné na workshop se hradí zvlášť. Cena jednoho workshopu je 999 Kč + DPH. 

9:00 - 10:20

Největší investiční chyby

Daniel Gladiš, CEO, Vltava Fund

Výhodou čtvrt století stráveného na kapitálových trzích je velká zásoba nasbíraných investičních chyb. Chyby, ať už vlastní nebo cizí, posouvají investora nejvíce kupředu. Daniel Gladiš se o těch nejpodstatnějších chybách s vámi podělí na jeho semináři. Základ semináře budou tvořit konkrétní příklady z praxe.


9:00 - 10:20

Kdy ETF na S&P 500 porazí portfolio manažera

Aleš Michl, spoluzakladatel, QUANT

Dva roboti se poprvé v historii dostali mezi TOP 10 nejvýdělečnějších manažerů hedge fondů všech dob podle žebříčku Financial Times. Podle čeho se rozhoduje portfolio manažer a podle čeho robot? Přícházejí snad roboti dobýt finanční trhy? Dokáží porazit portfolio manažery?

Více info o workshopu zde.


10:30 - 11:50

Activism in Europe

Gianluca Ferrari, ředitel, Shareholder Value Management

The workshop will outline our experience in being active owners of our portfolio positions, with a focus on U.K. and Italy. We will touch on various aspects of the process: idea generation, interaction with companies and boards and strategies for reaching optimal outcomes.


12:00 - 13:20

Jak nalézt kvalitní růstovou akcii

Ján Hájek, portfolio manažer, Top Stocks

Workshop nabídne detailní náhled do kuchyně manažera fondu = kde manažer hledá nové růstové příběhy a jak při jejich analýze postupuje.


12:00 - 13:20

Jak vydělávat i na stagnujících trzích

Jan Kaška, člen poradního výboru, Charles Bridge Global Macro Fund

Workshop se bude skládat z několika částí, kde Jan bude prezentovat přístupy, které mu v minulosti umožnily vygenerovat značnou část alfy - tedy výnosu, který není výsledkem pohybu trhů, ale je odrazem přidané hodnoty portfolio manažera. Jan dále prozradí, jak se snaží na trhu obchodovat se zápornými poplatky, tedy strukturovat obchody tak, aby burza platila nám, jak strukturuje long/short obchody, jak využívá opce, jak půjčuje jeho long pozice shortařům a generuje z toho dodatečný výnos, ale převážně o tom, jak využívá opce a neefektivních ETF.